Activitate

 ACTIVITATEA  EXPOZIŢIONALĂ A CERCULUI DE PICTURĂ

ANUL ŞCOLAR 2007-2008

2007

15 DECEMBRIE-CONCURS GRAFICA”PAUL POLIDOR”

Premiul I

CRISTACHE ALEXANDRU

Premiul II

DRAGOS MIRUNA

Premiul III

BASEA MARIA

Premiul Special-VLADU ALEXANDRA

13 DECEMBRIE – Jurizare DISTRICTGAZ-Mascota

19 DECEMBRIE – EXPOZITIE RADIODIFUZIUNE-“SARBATORILE DE IARNA”

2008

24 FEBRUARIE- CONCURS MACEDONIA-“MICUL MONTMARTRE DIN BITOLA”

1MARTIE – EXPOZITIE PERMANENTA LA ISMB-“MARTISOR”

13 APRILIE – CONCURSUL “ZEO”-CASA DE CULTURA A M.A.I.

Premiul I

VASILIU DIANA

RSTIAN ANDREEA

Menţiune

TANASE MARIA

IONESCU TEODORA

IONESCU ANELISE

23MAI-CONCURS “GENERAŢIA MILENIULUI 3”- PALATUL NATIONAL ALCOPIILOR

Premiul I

VASILIU LAURA

FILON ANDREEA

Premiul II

PETCU TEODORA

Menţiune:

TĂNASE MARIA

NEAGU MARIA

VASILESCU LIVIA

BĂŞEA MARIA

CÎRSTIAN ANDREEA

STOICA TEODORA

27 MAI – CONCURS “ORAŞUL MEU,BUCUREŞTI”- BIBLIOTECA “M.SADOVEANU”

Premiul I

PETCU TEODORA

Premiul II

REINHARDT ANA-MARIA

Premiul III

DUGĂEȘESCU ANDREI

Diplomă de excelenţă

DUGĂEȘESCU ANDREI

Menţiune

IVAN MIHAI

ELEVII PARTICIPANŢI AU FOST RECOMPENSAŢI ŞI CU O EXCURSIE DE DOCUMENTARE LA MÂNĂSTIREA PISSIOTA, MÂNĂSTIREA ŢIGĂNEŞTI ŞI COMPLEXUL MUZEAL MOGOŞOAIA, ORGANIZATĂ DE FUNDAŢIA KIWANIS ŞI CASA DE COPII „SF. NICOLAE”.

 
25 MAI -EXPOZITIE CONCURS “BUCURESTI-ORASUL MEU”-BIBLIOTECA“MIHAIL SADOVEANU”
Participanţi:
FILON ANDREEA

BASEAMARIA

DRAGOSMIRUNA

DUGĂEȘESCU ANDREI

STOICA MARIA

REINHARDTANA MAIRA

VASILIULAURA

KABANURA

IVAN MIHAI

STOICATEODORA

PETCUTEODORA

31 MAI-DESENE PE ASFALT ”LUMEA COPILĂRIEI”-GUVERNUL ROMÂNIEI

Participanţi:

STOICA MARIA

BIŢU ALEXANDRA

TANASE MARIA

MARCU CLARA TEODORA

MĂRGĂRIT MARIA

8 IUNIE-CONCURSUL „ZEO”-CASA DE CULTURĂ A M.A.I

Premiul I  

DUMITRIU ANTONIA

Premiul II

VLAD ANDREEA

CIOBOTARU IRINA

Premiul III  

SANDU TEONA

Menţiune 

VASILESCU LIVIA

12 IUNIE – SALONUL CONCURS DE ARTĂ PLASTICĂ ŞI FOTOGRAFICĂ

Premiul I

TĂNASE MARIA -6 ani

Premiul II

ROMAŞCU DIANA-6 ani

Premiul III

NEAGU MARIA -6 ani

Menţiune

KABA NURA-7 ani

ANUL ŞCOLAR 2008-2009

2008

25 OCTOMBRIE-CUPA TOAMNEI-CONCURS INTERJUDEŢ

Premiul I

FRUNZEANU DANIELA-6 ani

FILON ANDREEA-8 ani

Premiul II

NEAGU MARIA-6 ani

STOICA MARIA-7 ani

Premiul III

DOROFTEI RAZVAN – 6 ani

ALECU ANDREEA – 7 ani

28 NOIEMBRIE-CONCURS INTERNAŢIONAL”EGIPTUL ÎN OCHII COPIILOR LUMII”

Participanţi

DUGĂEŞESCU ANDREI-9 ani

REINHARDT ANA MARIA-12 ani

DRAGOMIR RUXANDRA-13 ani

2009

8 MAI-FESTIVALUL NATIONAL “GENERAŢIA MILENIULUI 3”

Premiul I

DUMITRIU ANTONIA-10 ani

POPTEANU SORIN-10 ani

MARCU TEODORA-8 ani

Premiul II

VASILESCU LIVIA-7 ani

NEAGU MARIA-6 ani

Premiul III

BĂŞEA MARIA-13 ani

POP CĂTĂLINA-6 ani

MENŢIUNE

STOICA TEODORA-11 ani

FRUNZEANU DANIELA-6 ani

30 MAI- CONCURS INTERNATIONAL JAPONIA “SA OCROTIM MEDIUL”

Menţiune de onoare

FILON ANDREEA – 8 ani

Participanti

BASEA MARIA – 13 ani

CIRSTIAN ANDREEA – 10 ani

REINHARDT ANA MARIA – 13ani

VASILESCU LIVIA – 7 ani

STOICA MARIA – 8 ani

DUMITRIU ANTONIA – 10 ani

DUGAESESCU ANDREI – 10 ani

CRISTACHE ALEXANDRU – 10 ani

BITU ALEXANDRA – 9 ani

PETCU TEODORA – 13 ani

26 MAI-CONCURS MUNICIPAL-“BUCUREŞTIUL VĂZUT PRIN

OCHIII COPIILOR”- DESFASURAT LA MUZEUL DE ISTORIE

AL MUNICIPIULUI BUCURESTI- ETAPA I

Participanţi

NEACŞU DEMETRA-11 ani

CRISTACHE ALEXANDRU-10 ani

CÎRSTIAN ANDREEA-10 ani

VASILESCU LIVIA-7 ani

RÂŞNOVEANU ANA-8 ani

DUGĂEŞESCU ANDREI-10ani

STOICA MARIA-8 ani

BIŢU ALEXANDRA-10 ani

PETCU TEODORA-13 ani

DRAGOMIR RUXANDRA-13 ani

CHIRICĂ BIANCA-13 ani

DRAGOŞ MIRUNA-13 ani

ENCIU CORINA-11 ani

REINHARDT ANA MARIA-13 ani

BĂŞEA MARIA-13 ani

CIOBEICĂ ANDREI -11 ani

8 IUNIE – SALONUL-CONCURS DE ARTA PLASTICA SI FOTOGRAFICA

Premiul I

DOROFTEI RAZVAN-5 ani

ANTON DARIA -5 ani

NEAGU MARIA -7 ani

SOROCIANU RUXANDRA – 5 ani

CALIN PETRE – 6 ani

20 IULIE- CONCURS INTERNATIONAL JAPONIA “DUNAREA”

Participanti

FILON ANDREEA – 8 ani

NEACSU DEMETRA – 10 ani

BASEA MARIA – 13 ani

VASILESCU LIVIA – 7 ani

STOICA TEODORA – 11ani

DRAGOS MIRUNA – 12 ani

CIOBEICA ANDREI – 11 ani

ANUL ŞCOLAR 2009-2010

2009

20 SEPTEMBRIE – CONCURSUL MUNICIPAL “BUCURESTIUL VAZUT

PRIN OCHIII COPIILOR”- DESFASURAT LA

MUZEUL DE ISTORIE AL MUNICIPIULUI

BUCURESTI- EDITIA A II A

Premiul I

DUGĂEŞESCU ANDREI-10 ani

Premiul II

BĂŞEA MARIA-13 ani

Premiul III

VASILESCU LIVIA-7 ani

19 NOIEMBRIE – TARGUL DE CARTE “GAUDEAMUS”-

ATELIERUL DE COLORAT – SPATIU DE CREATIE

2010

10 MAI – FESTIVALUL NATIONAL “GENERATIA MILENIULUI III”

Premiul I

SOROCIANU RUXANDRA – 6 ani

FILON ANDREEA – 9 ani

ISAR IOANA – 9 ani

REINHARDT ANA MARIA – 13 ani

PUSCASU SILVIA – 14 ani

BASEA MARIA -14 ani

Premiul II

MIRON MARIA IASMINA – 6 ani

NEACSU ANA – 10 ani

Premiul III

RANGHET RALUCA – 6 ani

10 IUNIE – EXPOZITIE ANIVERSARA- 60 DE ANI DE LA INFIINTAREA

PALATULUI NATIONAL AL COPIILOR

Participanti

IANCU RADU – 7 ani

DINU MARA – 8 ani

DUMITRIU ANTONIA – 10 ani

POP CATALINA – 7 ani

ISAR IOANA – 8 ani

VASILESCU LIVIA – 8 ani

ION ALEXANDRA – 8 ani

DINCA OANA – 14 ani

BOLDIS ADRIANA – 14 ani

PETCU TEODORA – 14 ani

12 IUNIE – SALONUL – CONCURS DE ARTA PLASTICA SI FOTOGRAFICA

Premiul I

NEDELCU EVA – 6 ani

CANANAU MATEI – 8 ani

TANASE MARIA – 8 ani

IORGA ALEXANDRA – 6 ani

COMAN IULIA – 8 ani

VOICU DENISA – 6 ani

ANTON DARIA – 6 ani

FRUNZEANU DANIELA – 7 ani

15 IUNIE – CONCURSUL NATIONAL DE DESENE “ZIUA EUROPEI”-

ORGANIZAT DE CATRE REPREZENTANTA COMISIEI EUROPENE

IN ROMANIA

Mentiune

VASILESCU LIVIA – 8 ani

ANUL ȘCOLAR  2010 – 2011

2010

20 OCTOMBRIE – CONCURSUL NATIONAL “INVINGATORI

PRIN ARTA”- IASI – FUNDATIA VASILE POGOR

Premiul I

BASEA MARIA – 14 ani

PUSCASU SILVIA – 15 ani

NEACSU ANA – 10 ani

REINHARDT ANA MARIA – 14 ani

Premiul II

FILON ANDREEA – 10 ani

TANASE MARIA- 7 ani

STOICA TEODORA – 11 ani

Premiul III

VASILESCU LIVIA -8 ani

POPTEANU SORIN – 11 ani

CIRSTIAN ANDREEA – 11 ani

2 NOIEMBRIE – CONCURS ARTA PLASTICA “TALENTE DE NAZDRAVANI”

Premiul II

GIUGLEA DORIS – 7 ani

NEDELCU EVA – 7 ani

Premiul III

RANGHET RALUCA – 6 ani

Mentiune

DENES CALIN – 8 ani

20 NOIEMBRIE – TARGUL DE CARTE “GAUDEAMUS”-

ATELIERUL DE COLORAT – SPATIU DE CREATIE

10 MAI – FESTIVALUL NAȚIONAL „GENERAȚIA MILENIULUI III”

6 IUNIE – EXPOZIȚIE „MICII ARTIȘTI ÎN LUMEA FANTEZIEI” – MUZEUL DE ISTORIE AL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI

28 MAI – FESTIVALUL  MUNICIPAL „PALETA MICULUI PICTOR” – TEATRUL ION CREANGĂ

ANUL ȘCOLAR  2011 – 2012

2011

11 NOIEMBRIE – EXPOZIȚIE „JOCURILE OLIMPICE ÎN IMAGINAȚIA COPIILOR” – SEDIUL COSR

FILON ANDREEA – 12 ani

NEACȘU ANA – 14 ani

VASILESCU LIVIA – 10 ani

23 NOIEMBRIE – EXPOZIȚIE „ATELIERUL DE COLORAT” – TÂRGUL DE CARTE GAUDEAMUS – PAVILIONUL ROMEXPO

Premiul I

FILON ANDREEA – 12 ani

PUŞCAŞU SILVIA – 15 ani

Premiul II

NEAGU MARIA – 9 ani

Premiul III

CÎRSTIAN ANDREEA – 12 ani

Menţiune

COREIŞA REBECCA – 9 ani

Participanţi

UNTEA MIRUNA – 10 ani

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

MIRON IASMINA – 8 ani

DINU MARA – 10 ani

VOICU DENISA – 7 ani

CRÎŞMARU TEODORA – 6 ani

VĂTAFU NARCISA – 9 ani

VASILESCU LIVIA – 10 ani

CHECIU DENISA – 12 ani

8 DECEMBRIE – „FESTIVALUL FULGILOR DE NEA” – EXPOZIȚIE CONCURS – PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

Premiul I

SANDU ADELINE – 12 ani

Premiul II

DINU MARA – 10 ani

Premiul III

VOICU DENISA – 7 ani

26 NOIEMBRIE – CONCURS  INTERJUDEŢEAN „CUPA TOAMNEI” – CLUBUL COPIILOR NR.1

Premiul I

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

NEDELCU EVA – 9 ani

HOBJILĂ INGRID – 9 ani

COMAN IULIA – 9 ani

POPESCU IOANA – 10 ani

CĂLIN MATEI – 8 ani

ISAR IOANA – 10 ani

2012

5 MAI – CONCURS NAŢIONAL “GENERAŢIA MILENIULUI 3”

Premiul I

ALBU GABRIELA – 11 ani

POP CĂTĂLINA – 9 ani

DIACONESCU ALEXANDRU – 7 ani

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

Premiul II

CHIRIAC DARIA – 10 ani

CRÎŞMARU TEODORA – 6 ani

15 MAI – CONCURS NAŢIONAL “ANOTIMPURILE” – PALATUL NAŢIONAL AL COPIILOR

Premiul I:

BĂŞEA MARIA – 15 ani

FILON ANDREEA – 11 ani

VĂTAFU NARCISA – 10 ani

NEAGU MARIA – 10 ani

DIACONU IOANA – 5 ani

Premiul II:

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

Premiul III:

CHECIU DENISA – 11 ani

TĂICUŢOIU BIANCA – 5 ani

Menţiune:

UNTEA MIRUNA – 10 ani

COREIŞA REBECCA – 10 ani

KABA NURA – 11 ani

MIRON IASMINA – 9 ani

NEACŞU ANA – 13 ani

16 MAI – CONCURS NAŢIONAL “CU POLUAREA NU-I DE JOACĂ” – CLUBUL COPIILOR HUŞI

Premiul I

CRÎŞMARU TEODORA – 6 ani

FILON ANDREEA – 11 ani

RUS ADRIANA – 6 ani

OPREA ANDRA – 6 ani

ALBU GABRIELA – 11 ani

VASILESCU LIVIA – 10 ani

POP CĂTĂLINA – 9 ani

MIHĂILĂ MIRUNA – 10 ani

PÂRLICĂ ANDREEA – 14 ani

Premiul II

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

CÎRSTIAN ANDREEA – 12 ani

IVANCIU MIRUNA – 9 ani

Premiul III

VOICU DENISA – 8 ani

Menţiune

IOJA ALEXIA – 7 ani

KABA NURA – 11 ani

FRUNZEANU DANIELA – 10 ani

CHIRIAC DARIA – 10 ani

KARATAŞ IRIS – 7ani

MUŞAT IOANA – 7 ani

30MAI – CONCURS INTERNAŢIONAL “SĂ OCROTIM MEDIUL” – JAPONIA

Participanţi:

CHECIU DENISA – 12 ani

CHIRIAC DARIA – 10 ani

CÎRSTIAN ANDREEA – 12 ani

COREIŞA REBECCA – 10 ani

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

DIACONESCU ALEXANDRU – 8 ani

DINU MARA – 10 ani

ENCIU CORINA – 13 ani

FILON ANDREEA – 11 ani

KABA NURA – 11 ani

NEAGU MARIA – 10 ani

POP CĂTĂLINA – 9 ani

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

VĂTAFU NARCISA – 10 ani

VASILESCU LIVIA – 10 ani

1IUNIE – CONCURS DE DESENE PE ASFALT – PALATUL NAŢIONAL AL COPIILOR

Participanţi:

VOICU DENISA – 8 ani

DIACONESCU ALEXANDRU – 8 ani

ZAMFIR ALEXANDRA – 8 ani

STOICA RUXANDRA – 8 ani

– “SIMPOZIONUL CREATIVITĂŢII” – MUZEUL TEHNIC NAŢIONAL – ATELIER DE CREAŢIE

Participanţi:

FILON ANDREEA – 11 ani

POP CĂTĂLINA – 9 ani

RANGHEŢ RALUCA – 8 ani

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

DINU MARA – 10 ani

KABA NURA – 11 ani

COREIŞA REBECCA – 10 ani

15 IUNIE – 12 NOIEMBRIE CONCURS NAŢIONAL “ZIUA EUROPEI” – REPREZENTANŢA CONSILIULUI EUROPEAN ÎN ROMÂNIA

Premiul II

VASILESCU LIVIA – 10 ani

Participanţi:

COREIŞA REBECCA – 10 ani

DINU MARA – 10 ani – finalistă

FILON ANDREEA – 11 ani – finalistă

POP CĂTĂLINA – 9 ani

VĂTAFU NARCISA – 10 ani – finalistă

15 IUNIE – 16 NOIEMBRIE –  CONCURS NAŢIONAL  “JOCURILE OLIMPICE ÎN IMAGINAŢIA  COPIILOR”

Premiul I

POP CĂTĂLINA – 9 ani

Mențiune

DRAGOŞ MIRUNA – 14 ani

Participanţi:

ALBU GABRIELA – 12 ani

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

DINU MARA – 10 ani

5-10 AUGUST – TABĂRA „HAPPY FACES” TRAVEL AND FUN – IGHIU, JUD. ALBA

Participanți:    CRISTACHE ANA

DINU MARA

FILON ANDREEA

FILON ALIN

KARATAȘ IRIS

MIRON IASMINA

STOICA RUXANDRA

UNTEA MIRUNA

VĂTAFU NARCISA

ANUL ȘCOLAR  2012-2013

2012

24 NOIEMBRIE – EXPOZIȚIE „ATELIERUL DE COLORAT” – TÂRGUL DE CARTE GAUDEAMUS – PAVILIONUL ROMEXPO

Premiul I

FILON ANDREEA – 11 ani

DENEŞ CĂLIN – 9 ani

Premiul II

ALBU GABRIELA – 12 ani

RANGHEȚ RALUCA – 9 ani

Premiul III

DIACONESCU ALEXANDRU – 8 ani

7 – 9 DECEMBRIE – TÂRGUL DE CARTE PENTRU COPII„MINILIBRIS”- MINIEXPOZIȚIE DE FELICITĂRI

Participanți:

FILON ANDREEA – 11 ani

KABA NURA – 12 ani

NEAGU MARIA – 11 ani

RANGHEȚ RALUCA – 9 ani

VASILESCU LIVIA – 10 ani

20 DECEMBRIE – LANSARE CARTE „CARTEA LUI  MOȘ CRĂCIUN” – EDITATĂ  DE EDITURA CORESI, LA SEDIUL

UNIUNII SCRIITORILOR DIN ROMÂNIA

Co-autori (Participanți cu text și imagini):

CHIRIAC DARIA – 10 ani

COREIŞA REBECCA – 11 ani

DIACONESCU ALEXANDRU – 8 ani

DIACONU IOANA – 6 ani

DINU MARA – 10 ani

FILON ANDREEA – 11 ani

NEACȘU ANA – 12 ani

2013

1-8 MARTIE – TÂRGUL DE MĂRȚIȘOARE – CASA ARTELOR

22 APRILIE – CONCURS NAȚIONAL „SIMBOLURI PASCALE” – CĂLĂRAȘI

Premiul I

ALBU GABRIELA – 13

CHIRIAC DARIA – 11

Premiul II

POP CĂTĂLINA – 10

Premiul III

FILON ANDREEA – 12

Mențiune

MIRĂUȚĂ MARIA CRISTINA – 9

MEAGU MARIA – 10

DIACONESCU ALEXANDRU – 8

FILON LARA – 5

COREIȘA REBECCA – 11

COVACI MARIA -8

IORGA ALEXANDRA – 9

CÎRSTEA SARAH – 11

RANGHEȚ RALUCA – 9

SCARLAT ELENA – 10

30 APRILIE – CONCURS „TOLERANȚA” – CENTRUL CULTURAL TURC

10 MAI – CONCURS MUNICIPAL – „FAMILIA” – ȘCOALA 309

11 MAI – FESTIVALUL NAȚIONAL „GENERAȚIA  MILENIULUI III”

Premiul I

NEAGU MARIA – 10

DUȚĂ ALLIA – 7

COVACI IOANA – 9

COVACI MARIA – 8

FILON LARA – 5

14 MAI – CONCURS INTERNAȚIONAL „CU POULAREA NU-I DE JOACĂ” – HUȘI

Premiul I

NEAGU MARIA- 10

VĂTAFU NARCISA – 12

MIRON IASMINA – 9

COREIȘA REBECCA – 11

CÎRSTEA SARAH – 11

KABA NURA – 12

CRÎȘMARU TEODORA – 7

Premiul II

FRUNZEANU DANIELA – 11

VASILESCU LIVIA – 11

COVACI MARIA – 8

NEACȘU ANA – 13

UNTEA MIRUNA – 11

Premiul III

TATOMIR IRINA – 10

ILIE ALYSSA – 10

ALBU GABRIELA – 12

COVACI IOANA – 9

16 MAI – CONCURS „AIRPORT GOES GREEN”- AEROPORTUL OTOPENI

Premiu pentru detaliu creativ – DUȚĂ ALLIA – 7 ani

Participanți

STAN ANA MARIA – 13

KABA NURA – 12

NEAGU MARIA – 10

CHIRIAC DARIA – 11

COVACI MARIA – 8

CRÎȘMARU TEODORA – 7

COREIȘA REBECCA – 11

DIACONESCU ALEXANDRU – 8

MĂTĂSARU IOANA – 7

FILON ANDREEA – 12

17 MAI – CONCURS NAȚIONAL „ANOTIMPURILE” – PALATUL NAȚIONAL AL  

                   COPIILOR

Premiul I

NEACȘU ANA – 12

VASILESCU LIVIA – 11

FILON LARA – 5

18-19 MAI – CONCURSUL INTERJUDEȚEAN „CUPA PRIMĂVERII”

Premiul I

CRÎȘMARU TEODORA – 7

MIRĂUȚĂ ANA – 8

MIRĂUȚĂ CRISTINA – 9

1 IUNIE – FESTIVALUL „PALETA MICULUI PICTOR” -TEATRUL ION CREANGĂ

Premiul I

CRÎȘMARU TEODORA – 7

MIRĂUȚĂ ANA – 8

MIRĂUȚĂ CRISTINA – 9

1-2 IUNIE – FESTIVALUL „ROMÂNIA CRÂMPEI DE CER ȘI LUMINĂ”

Participanți

STAN ANA MARIA – 13

KABA NURA – 12

COREIȘA REBECCA – 11

MIRĂUȚĂ CRISTINA  -9

NICULESCU ELIZA – 9

CHIRIAC DARIA – 11

RANGHEȚ RALUCA – 9

ENCIU CORINA – 13

PĂUN IRIS – 12

DINU MARA – 12

6-17 IUNIE – EXOPZIȚIA  CERCULUI DE PICTURĂ –  „DESPRE CULOARE” 

                            PALATUL SUȚU (MUZEUL MUNICIPIULUI BUCUREȘTI)

22 IUNIE – 8 NOIEMBRIE – CONCURSUL NAȚIONAL – „JOCURILE OLIMPICE ÎN IMAGINAȚIA COPIILOR”

Premiul I

DENEȘ CĂLIN – 11

Mențiune

FILON ANDREEA – 12

COVACI MARIA – 8

22-27 IULIE – TABĂRA DE LIMBA ENGLEZĂ „THE YES CAMP”- IGHIU, jud. ALBA

ZAMFIR ALEXANDRA -9

NICULESCU ELIZA – 9

NISTOR ELENA – 10

SCARLAT CĂTĂLINA – 11

UNTEA MIRUNA – 11

CÎRSTEA SARAH – 11

ZAMFIR IOANA – 12

STAN ANA MARIA – 13

ANUL ȘCOLAR  2013-2014

20 NOIEMBRIE – EXPOZIȚIE „ATELIERUL DE COLORAT” – TÂRGUL DE CARTE GAUDEAMUS – PAVILIONUL ROMEXPO

Premiul I

FILON ANDREEA – 12

KABA NURA – 13

Premiul II

DENEȘ CĂLIN – 11

CHIRIAC DARIA – 10

Premiul III

NEAGU MARIA – 11

30 OCTOMBRIE – CONCURSUL NAȚIONAL„TRIBUT VALORILOR CULTURALE ROMÂNEȘTI” – FUNDAȚIA „SERGIU CELIBIDACHE”

Concurenți admiși

BĂȘEA MARIA – 16

VASILESCU LIVIA – 12

ENCIU CORINA – 14

VĂTAFU NARCISA – 11

DINU MARA – 12

29 NOIEMBRIE – CONCURS INTERNAȚIONAL – „COPIII DIN ÎNTREAGA LUME SUNT PRIETENI”- MINSK – BELARUS

Diplomă de onoare

BRANISCHI Laura IOANA – 8

Participanți

PUȘCAȘU SILVIA – 16

BĂȘEA MARIA – 17

MIRĂUȚĂ CRISTINA – 10

DUȚĂ ALLIA – 8

NEACȘU ANA – 14

POP CĂTĂLINA – 11

FILON LARA – 5

NICULESCU ELIZA – 10

DIACONESCU ALEXANDRU – 9

COVACI IOANA – 10

CHIRIAC DARIA – 12

FILON ANDREEA – 13

PĂUN IRIS – 12

DINU MARA -12

VASILESCU LIVIA – 11

COREIȘA REBECCA – 11

MIRON ANA – 5

7/8 DECEMBRIE – EXPOZIȚIE DE CRĂCIUN „WINTERFEST” – CASA ARTELOR

Participanți

FILON ANDREEA – 13

UNTEA MIRUNA – 11

VĂTAFU NARCISA – 12

IORGA ALEXANDRA – 9

DENEĂ CĂLIN – 11

COREIȘA REBECCA – 12

ANUL ȘCOLAR  2014-2015

2014

19-23 NOIEMBRIE – EXPOZIȚIE „ATELIERUL DE COLORAT” – TÂRGUL DE CARTE GAUDEAMUS – PAVILIONUL ROMEXPO

11 IANUARIE – CONCURS„CARAVANA ISTEȚILOR – ȘTIU, MĂ INFORMEZ, DECI SUNT CEL MAI BUN”- MALL VITANIS

Participanți

NICOVESCU AMALIA – 5

TURTOI MAIRA – 5

UNGUREANU ALYSSA – 8

ZAMFIR ALEXANDRA – 9

NICULESCU ELIZA – 9

17 FEBRUARIE – CONCURS NAȚIONAL DE CREAȚIE PLASTICĂ „BRÂNCUȘIANA” – LICEUL TEHNOLOGIC „CONSTANTIN BRÂNCUȘI”- TÂRGU MUREȘ

Participanti

BĂȘEA MARIA – 17

ENCIU CORINA – 15

APRILIE – MAI – EXPOZIȚIE MUNICIPALĂ „SĂRBĂTORI PASCALE” – ISMB

1 SEPTEMBRIE-28 OCTOMBRIE – EXPOZIȚIE A CERCULUI DE PICTURĂ „TINERE      TALENTE”-ISMB

2015

20 FEBRUARIE – CONCURS „CREDINȚĂ ȘI LITERATURĂ EXPRIMATE PRIN PICTURĂ” – MIZIL

Premiul III

COREIȘA REBECCA – 13 ani

1-15 MARTIE – EXPOZIȚIE MĂRȚIȘOARE CU VÂNZARE „SIMBOLURI ALE PRIMĂVERII” – CLUBUL COPIILOR SECTOR 3

23 APRILIE – CONCURS INTERNAȚIONAL „CUPOLUAREA NU-I DE JOACĂ”- CLUBUL COPIILOR HUȘI

Premiul I

FILON LARA  – 8 ani

ALBU GABRIELA – 11 ani

Premiul II

BRANISCHI LAURA – 10 ani

BRĂTIANU VICTORIA – 7 ani

Premiul III

MIRĂUȚĂ CRISTINA – 12 ani

IVANCIU MIRUNA – 9 ani

8 MAI – CONCURS INTERNAȚIONAL „STRUCTURĂ ȘI CULOARE”- PALATUL COPIILOR IAȘI

Premiul II

COVACI MARIA – 10 ani

Premiul III

REINHARDT ANA MARIA – 13 ani

14 MAI – CONCURS NAȚIONAL „DIALOGUL ARTELOR” – PALATUL COPIILOR ALEXANDRIA

Premiul I

ALBU GABRIELA – 12 ani

Premiul II

KABA NURA – 13 ani

SIN RAREȘ – 10 ani

Premiul III

NICULESCU ELIZA – 9 ani

CHILIAN DARIA – 7 ani

15 MAI – CONCURS NAȚIONAL „ANOTIMPURILE” – PNC

Premiul III

GHEORGHE VLAD – 9 ani

VOICU DENISA – 10 ANI

FILON ANDREEA – 11 ani

20 MAI – CONCURS NAȚIONAL DE ARTE VIZUALE – PALATUL COPIILOR CRAIOVA

Premiul I

NEAGU MARIA – 11 ani

ANGHELESCU ANASTASIA – 7 ani

PETCU TEODORA – 13 ani

IANCU RADU – 9 ani

22 MAI – CONCURS NAȚIONAL DE CAMPANIE ANTIDROG – PNC

Participanți

COREIȘA REBECCA – 13 ani

BÎJNEA SONIA – 11 ani

VASILESCU LIVIA – 13 ani

29 MAI – CONCURS NAȚIONAL„PERSONAJE DIN LITERATURĂ” – PALATUL COPIILOR BACĂU

Premiul I

RANGHEȚ RALUCA – 9 ani

REINHARDT ANA MARIA – 13 ani

ION MIHAI ADRIAN – 8 ani

Premiul II

COMAN IULIA – 10 ani

SANDU ADELINE – 12 ani

29 MAI -CONCURS NAȚIONAL„LUMEA COPIILOR” – CLUBUL COPIILOR SEBEȘ

Premiul II

FILON LARA – 7 ani

ALBU GABRIELA – 11 ani

Premiul III

CIOBEICĂ MIHNEA – 11 ani

VASILESCU LIVIA – 13 ani

RANGHEȚ RALUCA – 9 ani

5 IUNIE – EXPOZIȚIE-CONCURS„SĂ PROTEJĂM MEDIUL” – MUZEUL NAȚIONAL DE GEOLOGIE

Premiul I

GHEORGHE VLAD – 9 ani

Premiul II

FILON LARA – 7 ani

Rangheț Raluca – 9 ani

Premiul III

DARABONT PATRICIA – 10 ani

6 IUNIE – CONCURS „CUPA PRIMĂVERII” – CLUBUL COPIILOR SECTOR 1

17 IUNIE – EXCURSIE DOCUMENTARE COMANA  – OBIECTIVE:

REGATUL CAILOR, MÂNĂSTIREA COMANA, MOARA DE HÂRTIE, PARC AVENTURA

ANUL ȘCOLAR  2015-2016

2015

30 OCTOMBRIE – EXPOZIȚIE-CONCURS INTERNAȚIONAL „ÎNVINGĂTORI PRIN ARTĂ”-EDIȚIA A IV A – FACULTATEA DE ARTE VIZUALE ȘI ASOCIAȚIA CUTURAL-ȘTIINȚIFICĂ „VASILE POGOR„ – IAȘI

Premiul I

GHEORGHE VLAD – 10 ani

CHILIAN DARIA – 10 ani

SIN RAREȘ – 12 ani

FILON LARA – 8 ani

Premiul II

COREIȘA REBECCA – 14 ani

Premiul III

DARABONT PATRICIA – 10 ani

 31 OCTOMBRIE – CONCURS INTERNAȚIONAL „CULORILE TOAMNEI” –     CLUBUL COPIILOR LIPOVA

Premiul I

MARTINAȘ MARIA – 13 ani

Premiul II

COVACI MARIA – 11 ani

ZAMFIR ALEXANDRA – 11 ani

28 NOIEMBRIE – CONCURS NAȚIONAL „ARTA – ÎNTRE TALENT ȘI DĂRUIRE”                            – FUNDAȚIA „PREȚUIEȘTE CLIPA” – CHITILA

21 DECEMBRIE – CONCURS REGIONAL „SĂRBĂTORILE DE IARNĂ” –                 COLEGIUL NAȚIONAL  PEDAGOGIC „REGINA MARIA” – DEVA

21 DECEMBRIE – EXPOZIȚIE-CONCURS INTERNAȚIONAL „TRADIȚII DE IARNĂ”-EDIȚIA A IV A – FACULTATEA DE ARTE VIZUALE ȘI ASOCIAȚIA CUTURAL-ȘTIINȚIFICĂ „VASILE POGOR„ – IAȘI

Premiul I

COVACI MARIA – 11 ani

MIRON ANA  – 7 ani

PETCU ANCA MARIA – 6 ani

VOICU DENISA – 11 ani

VASILESCU LIVIA – 14 ani

2016

1 MARTIE – 1 APRILIE – EXPOZIȚIE „GÎNDURI DE PRIMĂVARĂ” – ISMB

Participanți:

BRĂTIANU  VICTORIA – 8 ani

CHILIAN  DARIA – 9 ani

COREIȘA  REBECCA – 14 ani

COVACI  IOANA – 12 ani

COVACI  MARIA – 11 ani

FILON  LARA – 8 ani

UNGUREANU  ALEXANDRA – 10 ani

VASILESCU  LIVIA – 14 ani

VOICU  DENISA – 11 ani

8 APRILIE – CONCURS NAȚIONAL „ARTĂ ȘI JOC ÎN ATELIERUL FANTEZIEI” – CLUBUL COPIILOR   

                    SIGHIȘOARA

Premiul I

MIRON ANA  – 8 ani

16 APRILIE – ACȚIUNEA DE STRÂNGERE DE FONDURI „CREATIVITATE ÎN SPRIJINUL

                     COMUNITĂȚII” – ȘCOALA SFINȚII VOIEVOZI” ȘI CCD

20 APRILIE – CONCURS NAȚIONAL „MISTERIOASA LUME A OCEANELOR” – CLUBUL COPIILOR 

                      CURTEA DE ARGEȘ

Premiul III

COVACI IOANA – 12 ani

Premiu special

GHEORGHE VLAD – 10 ani

NEACȘU ANA – 14 ani

30 APRILIE – CONCURS NAȚIONAL „ARTĂ ȘI CREAȚIE LA DUNĂREA DE JOS” – PALATUL COPIILOR

                      CĂLĂRAȘI

Premiul I

BĂȘEA MARIA – 14 ani

Premiul II

VASILESCU LIVIA – 13 ani

UNTEA MIRUNA – 11 ani

Premiul III

BUTINGHER MAIA – 10 ani

15 MAI – CONCURS INTERNAȚIONAL DE ARTĂ PLASTICĂ „STRUCTURĂ ȘI CULOARE” – 

                FACULTATEA DE ARTE VIZUALE – IAȘI

Premiul II

FILON LARA – 8 ani

Premiul III

MĂRGĂRIT MARIA – 8 ani

31 MAI – CONCURS INTERNAȚIONAL „N.TONITZA” – CLUBUL COPIILOR BÂRLAD

Premiul II

BRĂTIANU VICTORIA – 8 ani

CHILIAN DARIA – 10 ani

COVACI IOANA – 12 ani

7 IUNIE – CONCURS NAȚIONAL – „ARMONII CROMATICE ÎN PICTURĂ ȘI ÎN ARTA FOTOGRAFICĂ”

                 CLUBUL COPIILOR FILIAȘI, PALATUL COPIILOR CRAIOVA

Premiul I

STOICA MARIA – 8 ani

COVACI MARIA – 10 ani

Premiul II

GHEORGHE VLAD – 10 ani

BĂȘEA MARIA – 14 ani

Premiul III

BRĂTIANU VICTORIA – 8 ani

14 IUNIE – CONCURS NAȚIONAL – „MUZICA SFERELOR” – CLUBUL COPIILOR LUGOJ

Premiul I

VLADU ALEXANDRA – 12 ani

Premiul II

IORDACHE ELENI – 8 ani

15 IUNIE –  SALONUL DE VARĂ „UNIVERSUL COPILĂRIEI” – CLUBUL COPIILOR SECTOR 4

15 IUNIE –  CONCURS NAȚIONAL „UNIVERSUL LITERATURII ÎN CREAȚIA PLASTICĂ A COPIILOR”

                       CLUBUL COPIILOR ONEȘTI, PALATUL COPIILOR BACĂU

Premiul I

COVACI IOANA – 13 ani

BRĂTIANU VICTORIA – 8 ani

Premiul II

COVACI MARIA – 12 ani

Premiul III

CHILIAN DARIA – 9 ani

 24 IUNIE –  CONCURS INTERNAȚIONAL „JOCURILE OLIMPICE ÎN IMAGINAȚIA COPIILOR” –                                 COSR

Mențiune

COREIȘA REBECCA – 14 ani

26 NOIEMBRIE – „CONCURS INTERNAȚIONAL „CULORILE TOAMNEI” – CLUBUL COPIILOR LIPOVA

Premiul I

LICĂ ANA MARIA – 13 ani

Premiul II

FILON LARA – 9 ani

STANCIU ANASTASIA – 7 ani

Mențiune

VASILE LUANA – 7 ani

CĂLCÂI GABRIELA – 10 ani

UNGUREANU ALEXANDRA – 12 ani

COVACI MARIA – 12 ani

COVACI IOANA – 13 ani

SIN RAREȘ – 14 ani

CÂRSTIAN ANDREEA – 14 ani

10 DECEMBRIE – CONCURS NAȚIONAL „ICOANA SUFLETULUI DE COPIL” – CLUBUL COPIILOR                                       SEBEȘ

Premiul I

ORZARU MARA – 6 ani

CODREANU CRISTINA – 14 ani

Permiul III

COREIȘA REBECCA – 14 ani

FIERARU ANASTASIA – 10 ani

Mențiune

FILON LARA – 9 ani

CLOȘCA ALEXANDRA – 6 ani

BADEA EVELYNE – 6 ani

16 DECEMBRIE – CONCURS  NAȚIONAL „CUM E DATINA STRĂBUNĂ” – CLUBUL COPIILOR                                             SIGHETUL MARMAȚIEI

Premiul I

BOSTAN CIPRIAN – 7 ani

POPTEANU SORIN – 12 ani

NICULESCU ELIZA – 10 ani

2017

 23 MARTIE – CONCURSUL MUNICIPAL „OLIMPIADA SIGURANȚEI” – DGPMB și ISMB  

Participanți

VASILESCU LIVIA – 15 ani

DENEȘ CĂLIN – 13 ani

COREIȘA REBECCA – 15 ani

UNTEA MIRUNA – 14 ani

COVACI IOANA – 12 ani

20 APRILIE – CONCURS INTERNAȚIONAL „ CURCUBEU” – CLUBUL COPIILOR 

                      CURTEA DE ARGEȘ

Premiu special

FILON LARA – 10 ani

MICU CRISTINA – 15 ani

COVACI IOANA – ani

7 MAI    – CONCURS  INTERNAȚIONAL „ AM FOST ȘI-OM FI” – CLUBUL COPIILOR  SIGHETUL 

                 MARMAȚIEI 

Premiul I

GHEORGHE VLAD – 11 ANI

Premiul II

CÎRSTIAN ANDREEA – 16 ani

Premiul III

UNGUREANU ALEXANDRA – 12 ani

8 MAI – CONCURS NAȚIONAL DE PICTURĂ „MUZICA SFERELOR” – ED. XIII – LUGOJ

Premiul I

SANDU TEONA – 19 ani

Premiul II

CRISTACHE ALEXANDRU – 10 ANI

Premiul III

VASILESCU LIVIA – 15 ani

12 MAI – CONCURS REGIONAL – „CULORILE COPILĂRIEI” – CLUBUL COPIILOR PETRILA

Premiul II

VASILE LUANA – 8 ani

Premiul III

LICĂ ANA MARIA – 13 ani

COREIȘA REBECCA – 15 ani

18 MAI – CONCURS INTERNAȚIONAL „TOGETHER” – FINLANDA

Diplomă

VASILESCU LIVIA – 15 ani

Participanți

CIPCĂ IRINA – 7 ani

ORZARU MARA – 7 ani

VASILE LUANA – 8 ani

BRĂTIANU VICTORIA – 9 ani

CODREANU ANA MARIA – 10 ani

UNGUREANU ALEXANDRA – 12 ani

COVACI MARIA – 12 ani

COREIȘA REBECCA – 15 ani

CÎRSTIAN ANDREEA – 16 ani

28 IUNIE – CONCURS NAȚIONAL DE FOTOGRAFIE ȘI FILM „ÎMPREUNĂ PRIN ARTĂ” – CLUBUL                              COPIILOR DEJ

Premiul I

VASILE LUANA – 8 ani

CHIRIAC DARIA – 10 ani

Premiul II

BASEA MĂRIUCA – 14 ani

Premiul III

VASILESCU LIVIA – 15 ani

3 NOIEMBRIE – CONCURS NAȚIONAL DE ARTĂ PLASTICĂ „JOCURILE OLIMPICE ÎN IMAGINAȚIA                                 COPIILOR” – COSR

Mențiune 

RAȚĂ DENISA – 11 ani

BRĂTIANU VICTORIA – 9 ani

VASILESCU LIVIA – 15 ani

Expozanți în Muzeul COSR

CĂLCÂI GABRIELA  – 10 ani

ORZARU MARA – 7 ani

VASILE LUANA – 8 ani

 

Leave a Reply